Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Emek olmadan hiçbir şeyin olması Mümkün değildir
Sendikalar
2019-05-01 13:00

Emek olmadan hiçbir şeyin olması Mümkün değildir

MUSTAFA AKER (BAYBURT REHBERİ) Bağımsız Güvenlik Sen Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Ali Sayıner 1 Mayıs İşçi Bayramı Olması Sebebiyle bir mesaj yayınladı

Bağımsız Güvenlik Sen Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Ali Sayıner yaptığı açıklamada
Başta, halka en iyi hizmet için emek veren tüm Özel Güvenlik Görevlileri olmak üzere Bayburta ve Türkiyede görev yapan bütün işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

1 Mayıs’ın önemine dikkat çeken Sayıner, demokrasiye, birlik-beraberliğe artık daha büyük önem verilmesi gereken bir dünyada yaşandığı bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek,
emekçilerin karşılaştığı haksızlık ve adaletsizliklerin çözülmesi için toplumsal duyarlılığın da artmasının çok önemli olduğunu vurguladı

1 Mayıs İşçi Bayramının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kutlandığını anımsatan Sayıner; Dünyada 120 yılı,Türkiye de 100 yılı aşkın bir süredir kutlanan 1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü,Türkiye'nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir adım olarak kayda geçmştir.

1 Yılı aşkın bir süredir kurucu sendika başkanlığı yaptığım dönem içerisinde işçilerimizin alın teri ve emeklerinin ne kadar kutsal olduğunu en iyi bilen bir kardeşinizim.
Bizler işçinin ücretini alın teri kurumadan verin diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz.

işçilerin hak arayışlarının simgesi olan bu özel günde emeğin en yüce değer olduğunu vurgularken çalışanı maddi olduğu kadar manevi açıdan da memnun ederek motivasyonunu artırmanın, verimliliği de arttıracağını unutmamak gerekir.

Son 4 yılda emekçi kardeşlerimizin haklarını, hukuklarını gözetmeye, sorunlarını minimize etmek için büyük gayretler sarf ettik.

1 Mayıslar, emek bayramı adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanarak,
tüm emekçilerin hak ve taleplerinin ele alındığı, gündeme taşındığı bir gün haline gelmiştir.

Elbette ülkemizin kalkınması ve daha üretken hale gelmesinde emekçi kardeşlerimizin alın teri ve emeği bulunmaktadır.

Dolayısıyla bu toplumun en muteber kesimi olan işçilerimiz en büyük taktiri ve övgüyü hak etmektedir.
1 Mayıs, 1886 yılında Amerika’daki işçilerin 8 saatlik iş günü için emperyalizme karşı verdikleri zorlu mücadelenin yıldönümüdür.

1 Mayıs İşçi Bayramı, emeğin bayramı olarak tüm dünyada kutlanan, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günüdür.

Demokrasiye, birlik-beraberliğe artık daha büyük önem verilmesi gereken bir dünyada yaşadığımız bilinciyle hareket edilmesi gerektiğini ifade ederken, emekçilerin karşılaştığı haksızlık ve adaletsizliklerin çözülmesi için toplumsal duyarlılığın da artmasının çok önemli olduğuna dikkat çekmek isterim.

İşçilerin hak arayışlarının simgesi olan bu özel günde emeğin en yüce değer olduğunu vurgularken çalışanı maddi olduğu kadar manevi açıdan da memnun ederek motivasyonunu artırmanın, verimliliğini de artıracağını unutmamak gerekir.

Başta, halka en iyi hizmet için emek veren tüm Özel Güvenlik Görevlileri olmak üzere ülkemizdeki ve tüm dünyadaki işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum.
Bugün emek ve dayanışmanın günü!
Daha eşit bir geleceğe birlik ve dayanışma içinde yürümek dileğiyle.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun"Dedi.Bu haber 289 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   9 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Bayburt Rehberi © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Bayburt Rehberi