Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkani Ali Kaymak'tan 28 Subat Açıklaması
Siyaset
2019-02-28 16:14

Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkani Ali Kaymak'tan 28 Subat Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkani Ali Kaymak 28 Subat ın yıldönümü olması sebebiyle basın açıklaması yaptı.

Bilindiği üzere milletimiz, 1995 genel seçimlerinde Refah Partisine %21 oy vererek, Refah partisini birinci parti yaptığını ifade eden Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkani Ali Kaymak sözlerine şöyle devam etti;" Bu durum ırkçı emperyalizm cephesinde büyük bir paniğe neden oldu. Refah partimize hükümeti kurdurmamak için ellerinden geleni yapmalarına rağmen, refah hükümet ortağı, Pr. Dr. Necmettin Erbakan ise başbakan oldu.

54. refah-yol hükümeti, 11 aylık hükümet döneminde cumhuriyet tarihinin icraat şampiyonu oldu. Ve bu unvan halen daha bizim elimizdedir. Refah-yol işçiye, memura, emekliye rekor zamlar verdi Türk milletinin refah seviyesini zirveye taşıdı.

Güzel vatanımızda yüzler gülüyordu. İnsanımızın gözünde huzur ve umut vardı artık.
Türkiye cumhuriyeti gibi mazisi küresel imparatorluk olan devletlerin tarih sahnesinde her zaman sözü ve hükmü geçer.

Bunun farkında olan Erbakan, bu durumu “biz tarihin en şerefli milletiyiz” demek sureti ile çok güzel bir şekilde ifade etmiştir.

İştebu tarihi sorumluluğun bir gereği olarak, necip Türk milletinin öncülüğünde yeni bir küresel düzenin kurulması elzem idi.
Erbakan  bu sorumluluktan kaçmadı. İleride birleşmiş milletlere alternatif olacak, yeni bir küresel örgütün çekirdeği olarak D8 i kurdu, 800 milyon nüfusu bulunan dev bir devletler topluluğu vücuda getirdi.

Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ezilen dünya milletlerine yeniden umut oluyordu.
İşte Erbakan hükümetinin bu icraatları nedeni ile ırkçı emperyalizm, Refah-yol hükümetini hedef tahtasına oturttu.

Hükümet aleyhine karalama kampanyası başlattı. Basın yayın kuruluşları, her gün ismini açıklamaktan bile korkan bir takım kimselerin, olur olmaz iftira ve ithamları ile manşetlerini süsler oldular.

Kendi içlerinde demokrasi mekanizmasının işlemediği, sivil toplum kuruluşlarının, temsil makamlarını ele geçirmiş bir takım kimseler, temsil ettikleri kitlenin huzur ve mutluluğunu görmezden gelerek, küresel emperyalizmin yörüngesine girdiler. Hükümet aleyhinde söylemlerde bulundular.

Kahraman silahlı kuvvetlerimizin içerisine kümelenmiş, Mehmetçiğin onur ve vakarından nasip alamamış, hakikate gözleri kör olmuş, devletin verdiği üniformayı ırkçı emperyalizmin çıkarı için kullanan küçücük bir grup da, bu karalama sürecine destek vermiştir.

Erbakan  hocamız, tüm bu olumsuz atmosfere kulak tıkayarak, çalışmalarına devam etmiş ve 11 ayda kimsenin hayal bile edemeyeceği işleri başarmıştır.

Refah-yol hükümetinin protokolü gereği, Erbakan hocamız görev süresini tamamlayarak görevini, hükümet ortağına bırakmak için görevi iade etmiştir.

Hükümet protokolüne imza atan DEMİREL, hükümet protokolüne kendi attığı imzayı bile tanımayarak, hükümet kurma görevini, hukuksuz bir şekilde bir başkasına vermiş, bu rezil sürece elinden gelen katkıyı sunmuştur.

28 şubat olmasa idi, bu gün ülkemiz Almanya ile ayni kalkınmışlık seviyesini yakalamış olacaktı.

28 şubat olmasa idi, satın alma gücü paritesi oranına göre, bu gün asgari ücret 4326 tl olacak idi.

28 şubat olmasa idi, Türkiye bu gün yeni dünyanın kaptanı olacak idi.

Ama olmadı ırkçı emperyalizm ve işbirlikçilerinin sesi, milletin sesini bastırdı, Türkiye ve insanlık kaybetti.
Refah-yol gitti;

Sivil toplum kuruluşu ağaları, önce keselerini doldurdular sonra da sırra kadem bastılar.

Basın yayın kuruluşu patronları, sahneden silinip gittiler.

Kendini devlet büyüğü zannedenlerin, aslında millet küçüğü bile olmadıkları, cenaze merasimlerindeki sahipsiz durumları ile daha iyi anlaşılmış oldu.

Serseri görüntüsü arz eden üniformalılara, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz rütbe yerine, emeklilik verdi. Fakat maalesef resmi iktidarın karşısında bu serserilerin verdiği yanlış görüntü, silahlı kuvvetlerimizin imajını bozdu. Halk tabanında ordumuz hakkında oluşan yanlış algı, ordumuzu küresel operasyonlara karşı savunmasız bıraktı.

28 Şubatta ki bozuk görüntü nedeni ile halkımız Ergenekon örgütüne inandı. Ordusuna sahip çıkmadı. Maalesef genelkurmay başkanımıza terörist denilmesine, millet sessiz kaldı.

İşte bu gerçeklerden ötürü, 28 Şubat Türk milleti ve devleti için kırılma noktasını teşkil etmektedir. Güzel vatanımız o gün bu gün kan kaybetmektedir.

Bu kayıpların telafi edilmesi için, Erbakan ’ ın ideallerinin doğru anlaşılması gerekmektedir.


Erbakan  demek;
Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya demektir.
28 Şubatın hedefinde işte bu idealler vardır.
Ancak bu hedeflere sahip çıkanlar, 28 Şubatın hasmıdırlar.

2019 yılı milletimize kurtuluşu müjdelemiştir.

Milli görüş ideallerini, icraat sahasına taşıyacak olan partimiz kurulmuştur. 28 Şubat ile durdurulmaya çalışılan, inanç ve azim Yeniden Refah Partisinde vücut bulmuştur. Partimiz milletimizin teveccühü ile hızlıca büyümektedir. İlk seçim partimizin iktidarına vesile olacaktır  İnşaallah" dedi


Bu haber 181 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Bayburt Rehberi © 2018 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Bayburt Rehberi